Contact us

Masz pytanie?
Szybka i fachowa odpowiedź

Zantedeschia

W uprawie Zantedeschii, niezbędne jest wprowadzenie rośliny, w stan spoczynku, co zapewni regularne kwitnienie Po przekwitnięciu, czyli w połowie kwietnia, początek maja, przechodzi ona w stan spoczynku, który trwa przez okres dwóch miesięcy. W tym czasie podlewanie jest coraz oszczędniejsze tak, aby liście prawie zaschły. Miejsce przechowania powinno być jasne i chłodne. Po dwóch miesiącach przenosimy ją na balkon lub dołujemy wraz z doniczką w ogrodzie. Będąc na zewnątrz roślinę podlewamy (od czasu do czasu) i nawozimy, pobudzając ją do ponownego wzrostu i kwitnienia. Zantedeschia wymaga stanowiska jasnego, słonecznego i ciepłego.

Na przełomie września/października wnosimy ją do mieszkania. Do grudnia trzymamy ją w pomieszczeniu, gdzie temperatura wynosi około 10 ºC, a następnie do końca kwietnia w temperaturze pokojowej. W okresie wzrostu i kwitnienia grudzień- kwiecień, wymaga obfitszego podlewania.

Jedna roślina tworzy średnio 8-12 kwiatów w przeciągu roku uprawy. Rozmnaża się poprzez podział kłączy. Po stanie spoczynku (przełom czerwca/lipca) czyścimy kłącza i oddzielamy od nich bulwkowate odrosty. W połowie września sadzimy 2-4 kłącza wraz z kilkoma mniejszymi odrostami.

Warunki uprawy

1-3-1.png