Contact us

Masz pytanie?
Szybka i fachowa odpowiedź

Popular Park

Park znajduje się w niewielkim miasteczku Craddockstown na północ od Dublina otoczony niską zabudową jest doskonałym elementem podnoszący rangę całego otoczenia.

Starano się, aby założenie współgrało z istniejącym krajobrazem. Zaprojektowano otwarte przestrzenie oraz architekturę, która wpływa pozytywnie na odbiór założenia. Do parku prowadzą liczne wejścia tak, aby ruch pieszych był płynny. Element przewodni to sztucznie utworzona plaża, która znajduje się w pobliżu potoku.

Silnym akcentem architektonicznym jest drewniana pergola opleciona winobluszczem. Chcąc uniknąć dużej ingerencji w krajobraz zaprojektowano otwarte przestrzenie porośnięte dziką trawą tworząc łąkę. Ten zabieg sprawia, że teren parku nie jest wyobcowany w stosunku do okolicy.

Na terenie parku nie mogło zabraknąć placu zabaw. Kolorowe ściany i fantazyjne przeszkody sprawiają, że dzieci chętnie przychodzą tu spędzić aktywnie swój wolny czas.

Głównym założeniem projektu było zintegrować mieszkańców pobliskich terenów. W związku z tym zaprojektowano amfiteatr. Przedstawienia teatralne czy występy muzyczne są idealnym bodźcem do spotkań towarzyskich.