Contact us

Masz pytanie?
Szybka i fachowa odpowiedź

title-nawadnianie
nawadnianie

Nasze ogrody wciąż podlewane są tradycyjną metodą, czyli z gumowego węża, podczas gdy na świecie stosuje się automatyczne systemy nawadniające. Warto więc pomyśleć o nowoczesnym podlewaniu własnego ogrodu szczególnie, że wiosenne susze i upalne lata stają się powoli regułą.

Wykonanie dobrze działającego systemu nawadniającego, wymaga dokładnego przeanalizowania zapotrzebowania ogrodu na wodę oraz prawidłowo wykonanego projektu. System nawadniający jest to instalacja, której rury biegną pod powierzchnią ziemi, a zraszacze wysuwają się automatycznie ponad powierzchnię ziemi tylko w momencie nawadniania. Instalacja podziemna może być sterowana przez odpowiednio zaprogramowany sterownik schowany w garażu lub innym pomieszczeniu domu. Sterownik automatycznie kieruje częstotliwością oraz długością czasu nawadniania. Przy odpowiednim dobraniu parametrów zraszaczy oraz możliwości źródła wody można osiągnąć idealny układ systemu, który podleje wszystkie zakamarki ogrodu. Dlatego każdy ogród jest traktowany indywidualnie.

Koszt założenia systemu nawadniającego jest trudno oszacować z góry, gdyż zależy od wielu czynników. Dlatego proponujemy Państwu przedstawienie wstępnego kosztorysu instalacji, po wizycie w ogrodzie i zmierzeniu źródła wody.