Contact us

Masz pytanie?
Szybka i fachowa odpowiedź

Ballyconnell Marina

To ambitne założenie budowy apartamentowców oraz zespołu domów jednorodzinnych zostało zrealizowane w okolicach Cavan.

Do zadań projektowych należało zagospodarować wszystkie otwarte przestrzenie, przystań jachtową oraz prywatne ogrody. Wzdłuż drogi głównej zaprojektowano przed każdym "bliźniakiem" okrągłe baseny. Myślą przewodnią było stworzenie jednej przestrzeni, która spełniałaby funkcję reprezentacyjną. Posadzone w różnych odstępach wierzby nadają charakter alei.

W obrębie założenia można wyróżnić trzy przestrzenie otwarte, a tym samym publiczne. Pierwsza znajduje się w strefie wejściowej do założenia. Zaprojektowano duży staw, który jest "poprzecinany" ścianami. Woda kaskadowo spływa z jednego zbiornika do drugiego.

Drugim dostępnym dla większości jest teren w okolicy mniejszego apartamentowca. Obszar zaprojektowano w nowoczesnym stylu. Dwa baseny zaplanowane w taki sposób, aby stworzyć przestrzeń zachęcającą do organizowania spotkań i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Głównym elementem projektowym całego założenia jest taras w obrębie dużego apartamentowca. Aby przełamać ogromną powierzchnię tego obiektu, na tarasie "posadzono" wierzby, które zostały otoczone skrzyniami służące jako siedlisko. Oprócz tego w części północnej tarasu stworzono ogród, do którego można zejść po rampach.

Projekt wykonany wraz z Desmond Fitzgerald Architects.