Contact us

Masz pytanie?
Szybka i fachowa odpowiedź

Afrodyzjaki z własnego ogródka

Afrodyzjaki znane i stosowane są od tysiącleci. Co najciekawsze dużą część z nich możemy znaleźć w naszych ogródkach, lecz zacznijmy od początku.

Już w starożytnych książkach Teofrasta czy Dioskuridesa pisano o afrodyzyjnych właściwościach ziół. Zioła uprawiano w klasztornych wirydarzach i zamkowych ogrodach miłości zwanych hortus conclusus. Sporządzano z nich mikstury na różnego rodzaju dolegliwości, ale także i na niemoc płciową. Jako składniki tych mikstur wykorzystywano rośliny przyprawowe tj. bazylię, rozmaryn, lubczyk, imbir, szafran czy szałwię. Największym hitem był lubczyk. Zdobył sławę iście magicznej rośliny.

afrodyzjaki z własnego ogródka

Niestety w XVII stuleciu na skutek walki z zabobonami, wiedza na temat ziół została niemalże zapomniana. Zioła, które wykorzystywano do mieszanek afrodyzyjnych tysiące lat temu możemy uprawiać w naszych ogrodach, bowiem są to rośliny nie tylko użyteczne, ale i piękne. Oprócz wspomnianych wcześniej ziół przyprawowych posadźmy chrzan, nagietka czy krwawnika. Posiadacze stawów mogą do kompletu ziół dodać tatarak. Sporządzony z niego napar na pewno nas rozgrzeje. Możemy się pokusić o uprawę żeń-szenia. Ta magiczna roślina przywraca młodość i wigor. Jeśli wątpimy w swoje umiejętności ogrodnicze posadźmy miłorząb japoński. Roślina odporna ma mrozy i szkodniki ozdobi nam ogród, a jednocześnie sporządzony wywar z nasion podobno przywraca młodość.

W naszej tradycyjnej kuchni stosujemy cały asortyment produktów, z których sporządza się potrawy wspomagające miłosne podboje. Nie zapomnijmy więc posadzić marchew, seler czy pietruszkę. Zarówno gotowane jak i surowe działają na organizm pobudzająco i wzmacniająco.

Jako dodatek do głównego dania możemy sporządzić sałatkę z awokado, ananasa, granatów i pestek dyni. Oprócz pięknego wyglądu, pobudzi nasze ciała. Upajające zapachy róż, wanilii, cynamonu czy goździków działają relaksacyjnie i odurzająco. Stosowane w sypialni w postaci perfum czy kadzideł gwarantują niezapomnianą noc. Żeby przedłużyć niezapomniane chwile sięgnijmy po kawę, kakao czy wino lub napar z płatków słonecznika.

Słynne afrodyzjaki:

Marchew – orzeźwia i wzmacnia ochotę na miłość
Seler – podsyca żądze
Pietruszka – dodawano ją do eliksirów wywołujących erotyczne sny
Głóg – wzmacnia serce
Rozmaryn – ze względu na intensywny zapach stosowany do olejków do kąpieli i masarzu
Miłorząb – jego prażone nasiona są doskonałym afrodyzjakiem dla mężczyzn
Chrzan – podobnie jak imbir pomaga odzyskać siły i witalność
Szafran – wzmaga potencję
Kawa – znana z właściwości pobudzających i orzeźwiających
Chmiel – środek dodający odwagi
Słonecznik – herbatka z płatków słonecznika jest sprawdzonym afrodyzjakiem
Cynamon – olejkiem z jego liści smarowano niegdyś miejsca intymne